Sokół Aleksandrów lepszy od rezerw Legii

Sokół Aleksandrów lepszy od Legii II Warszawa. Podopieczni trenera Piotra Kupki pokonali w niedzielę na swoim boisku zespół rezerw mistrza Polski 1:0 (0:0) w spotkaniu 8. kolejki III ligi (grupa I). Piłkarze Sokoła mają w trzecioligowej tabeli 19 punktów, tyle samo co RTS Widzew Łódź i Lechia Tomaszów.

Sokół zaczął niedzielny mecz odważnie. Już w 4. minucie znakomitą sytuację bramkową zmarnował Jakub Szarpak. Potem Konrad Jałocha obronił strzał Aleksandra Ślęzaka. Zawodnik Sokoła miał pecha w 31. minucie, bo piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Chwilę później błysnął bramkarz gości, broniąc efektownie rzut karny. Strzelał Tomasz Bogołębski.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków miejscowych. Tomasz Bogołębski chciał się zrehabilitować za niewykorzystaną jedenastkę, ale minimalnie spudłował. Legia odpowiedziała szybką kontrą, ale przestrzelił Nishi. Kiedy wydawało się, że mecz skończy się remisem Sokół przeprowadził zabójczą kontrę. W pole karne wpadł Bartosz Mroczek i silnym strzałem skierował piłkę do siatki. To był jedyny gol tego meczu.

Sokół Aleksandrów – Legia II Warszawa 1:0 (0:0)