Drugi z rzędu remis RTS Widzewa Łódź

Tego nikt się nie spodziewał. Po niespodziewanym remisie w Morągu wszyscy kibice RTS Widzewa spodziewali się wysokiego i pewnego zwycięstwa nad Ursusem Warszawa. Tymczasem w spotkaniu otwierającym 9. kolejkę III ligi (grupa I) podopieczni Franciszka Smudy tylko zremisowali 1:1 (1:0).

Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniem. W 5. minucie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Sebastian Zieleniecki, który podał piłkę do Radosława Sylwestrzaka. Ten nie miał żadnych problemów ze zdobyciem bramki, która otworzyła wynik spotkania. Wydawało się, że RTS Widzew pójdzie za ciosem. Tak się jednak nie stało. Łodzianie posiadali dużą przewagę, ale nie potrafili przed przerwą podwyższyć prowadzenia.

W drugiej połowie Ursus zaczął nieśmiało atakować. Po strzale Patryka Kamińskiego piłka trafiła w poprzeczkę, ale w 68. minucie goście dopięli swego. Mateusz Muszyński dośrodkował w pole karne, piłka po drodze odbiła się od jednego z piłkarzy i wpadła do bramki. O takich bramkach mówi się, że to gol z niczego. Ale to właśnie ten gol z niczego dał remis stołecznej drużynie. RTS Widzew atakował, ale nie potrafił już strzelić zwycięskiego gola. Franciszek Smuda czerwieniał ze złości, bo nie tak miało wyglądać to spotkanie. Remis otwiera Lechii Tomaszów i Sokołowi Aleksandrów drogę do zbudowania sobie dwupunktowej przewagi.

RTS Widzew Łódź – Ursus Warszawa 1:1 (1:0)
Bramki: Radosław Sylwestrzak 5 – Mateusz Muszyński 68

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel – Michalski, Kazimierowicz (78′ Falon), Radwański (85′ Niedziela), Mąka (78′ Gołębiewski) – Kwiek (66′ Rakowski), Świderski