Brunatni przegrali u siebie z ROW Rybnik

Niespodzianka w Bełchatowie, gdzie drugoligowy PGE GKS Bełchatów przegrał w ROW Rybnik 1:2 (1:1) w spotkaniu 10. kolejki II ligi. Brunatni prowadzili po trafieniu Piotra Giela, jednak rybnicki zespół najpierw wyrównał, a później zadał decydujący cios w drugiej połowie. Uczynił to ten sam zawodnik – Dawid Bober.

Bełchatowianie objęli prowadzenie w 30 minucie po golu Piotra Giela i wydawało się, że pójdą za ciosem. Tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównał jednak Dawid Bober. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w pięć minut po zmianie stron. Choć Brunatni mieli wiele czasu na wyrównanie to gola już nie strzelili i przegrali, pierwszy w tym sezonie mecz na swoim boisku.

PGE GKS Bełchatów – ROW Rybnik 1:2 (1:1)
Bramki: Piotr Giel 30 – Dawid Bober 42, 50

PGE GKS Bełchatów: Moczadło – Klepczyński, Kendzia ż, Bierzało, Wojowski (71′ Ciarkowski) – Bartosiak (58′ Pietroń), Rachwał, Janasik (90′ Ryszka), Flaszka (58′ Garuch), Thiakane ż – Giel.