Żeński UKS SMS Łódź wrócił na trzecie miejsce

UKS SMS Łódź pokonał AZS Uniwersytet Jagielloński 1:0 (1:0) w spotkaniu 8. kolejki żeńskiej Ekstraligi. Po tej wygranej piłkarki z Łodzi wróciły na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zwycięskiego gola zdobyła w 34. minucie Kasandra Parczewska, po akcji Martyny Wiankowskiej. Dla Parczewskiej to pierwszy gol w barwach UKS SMS.

Łodzianki wygrały zasłużenie. Stworzyły jeszcze kilka innych podbramkowych sytuacji. W drugiej połowie rywalki również zagroziły bramce UKS SMS, ale udaną interwencją popisała się środkowa obrończyni Barbara Zdunek, która na linii bramkowej zatrzymała mocny strzał. Po spotkaniu na dwa towarzyskie spotkania U-19 Portugalia – Polska pojechały: Kasandra Parczewska i Maja Osińska.

UKS SMS Łódź – AZS Uniwersytet Jagielloński 1:0 (1:0)
Bramka: Kasandra Parczewska 34

UKS SMS Łódź: Szulc – Zubczyk, Zdunek, Kovtun, Konat (14′ Dragunowicz) – Salamon (65′ Osińska), Walak, Parczewska, Jedlińska (60′ Kurzawa) – Wiankowska, Molenda (78′ Wesołowska).
Trener: Marek Chojnacki