Eliminacyjny remis z Finlandią

Remisem 3:3 (1:1) zakończyło się spotkanie młodzieżowych reprezentacji Polski i Finlandii, które rozegrane zostało na stadionie Widzewa w Łodzi. 8538 kibiców obejrzało interesujące spotkanie, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Polacy swój kolejny mecz rozegrają już we wtorek na wyjeździe z Litwą.

Już w 7. minucie Dawid Kownacki uzyskał prowadzenie dla polskiej drużyny. Wyrównał chwilę później Sebastian Dahlstrom. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania. Kwadrans po zmianie stron gościom dał prowadzenie Kaan Kairinen. Wyrównał w 68. minucie Paweł Tomczyk, a trzy minuty później bramkę na 3:2 strzelił z rzutu karnego Dawid Kownacki. Na tym jednak strzelanie bramek się nie zakończyło. W 76. minucie wynik na 3:3 ustalił Fredrik Jensen.

Polska – Finlandia 3:3 (1:1)
Bramki dla Polski: Dawid Kownacki 7, 71-karny, Paweł Tomczyk 68

Polska: Drągowski – Wieteska (46′ Michalak), Bednarek, Bochniewicz – Stolarski, Piotrowski (58′ Tomczyk), Żurkowski, Szymański, Kapustka (78′ Świderski), Gumny – Kownacki