Outsider zostawił punkty w Sieradzu

Trzecioligowa Warta Sieradz wygrała drugi z rzędu mecz ligowy. W sobotę biało-zieloni pokonali, na swoim boisku, GKS Wikielec 2:0 (1:0) i była to pierwsza wygrana beniaminka III ligi w tym sezonie na sieradzkim stadionie. Bramki zdobyli: Maciej Łabędzki i Wiktor Płaneta.

Warta objęła prowadzenie już w 4 minucie. Gola strzelił Maciej Łabędzki. Podawał mu Dominik Cukiernik. Gospodarze przeważali, jednak kolejną okazję na gola mieli dopiero po pół godzinie gry. Dominik Cukiernik spudłował jednak w dogodnej sytuacji. Tuż przed końcem pierwszej połowy potężnym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Łukasz Mitek. Nie trafił jednak w światło bramki. Po zmianie stron inicjatywę początkowo przejął Wikielec. Gola jednak nie strzelił. Za to w 82. minucie Wiktor Płaneta wykorzystał świetne podanie Jakuba Szulca i ustalił wynik spotkania.

Warta Sieradz – GKS Wikielec 2:0 (1:0)
Bramki: Maciej Łabędzki 4, Wiktor Płaneta 82
Warta: Mielcarz – Bartłoszewski, Mitek, Kowalski, Pawlak – Chodyga, Zawodziński (75′ Narożnik), Płaneta (90′ Pluta), Cukiernik (46′ Szyc) – Łabędzki (55′ Szulc), Kobierski.