RTS Widzew Łódź liderem III ligi

Przynajmniej do niedzielnego popołudnia widzewiacy będą liderami grupy pierwszej III ligi. Po zwycięstwie nad Turem Bielsk Podlaski 4:0 (1:0) podopieczni trenera Franciszka Smudy (na zdjęciu od prawej) mają na koncie 26 punktów. Drugi w tabeli Sokół Aleksandrów ma punktów 25, ale jeden mecz mniej rozegrany. W niedzielę drużyna trenera Piotra Kupki spotka się w Tomaszowie z Lechią, która jest trzecia.

Ponad 14 tysięcy kibiców, którzy przyszli na sobotni mecz, liczyło na grad goli. Skończyło się na czterech trafieniach widzewiaków, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie. Gola, głową, strzelił Daniel Świderski. Siedem minut przed przerwą Tur skontrował i obrońcy Widzewa wybili piłkę z linii bramkowej.

W 54. minucie bramkarz gości sfaulował piłkarza Widzewa i mieliśmy rzut karny. Jego pewnym egzekutorem okazał się Daniel Mąka. W 62. minucie było już 3:0. Tym razem Aleksander Kwiek strzałem z bliska wpakował piłkę do siatki. Wynik meczu ustalił najnowszy nabytek Widzewa Daniel Gołębiewski.

RTS Widzew Łódź – Tur Bielsk Podlaski 4:0 (1:0)
Bramki: Daniel Świderski 12, Daniel Mąka 55 – rzut karny, Aleksander Kwiek 62, Daniel Gołębiewski 77

RTS Widzew: Humerski – Kozłowski, Sylwestrzak (25′ Kostkowski), Zieleniecki, Pigiel – Michalski ż, Kazimierowicz, Radwański, Mąka ż (79′ Falon) – Miller (72′ Gołębiewski), Świderski (61′ Kwiek).