Nerwowe derby powiatu na remis

Omega Kleszczów zremisowała z Włókniarzem Zelów 1:1 (0:1) w spotkaniu 12. kolejki IV ligi łódzkiej. Derby powiatu bełchatowskiego były emocjonującym widowiskiem. Prowadzenie dał Włókniarzowi Albin Maciejewski, a do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Paweł Kowalski. To pierwszy remis zelowian w tym sezonie.

Od początku spotkania przewagę uzyskała Omega. Już w 7. minucie mogło być 1:0 po szybkiej akcji Roberta Tomesza. Dynamiczny pomocnik gospodarzy zagrał piłkę w pole karne, ale wybili ją w ostatniej chwili obrońcy Włókniarza. W 24. minucie o centymetry pomylił się z rzutu wolnego Michał Konecki. W odpowiedzi Albin Maciejewski przegrał pojedynek z młodym bramkarzem Omegi Mateuszem Gałczyńskim. Osiem minut później Maciejewski już się nie pomylił. Wzorowo wykończył kontrę gości i Włókniarz objął prowadzenie. Goście poszli za ciosem. W 38.  minucie Piotr Boczkiewicz dwukrotnie przegrał pojedynek z Gałczyńskim. Młody bramkarz obronił strzał i dobitkę zawodnika z Zelowa.

W drugiej połowie ponownie Omega przejęła inicjatywę, a w 65. minucie padł upragniony gol dla gospodarzy. Z rzutu karnego Dawida Wnuka pokonał kapitan Omegi Paweł Kowalski. Chwilę później powinno być 2:1. Uderzenie z kilku metrów Roberta Tomesza wybił z linii bramkowej obrońca gości. W 86. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartką upomniany został Adrian Łucki i goście zmuszeni byli grać w dziesiątkę. Wynik spotkania nie uległ jednak już zmianie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry meczowej piłki nie wykorzystał Witold Grzywiński. W ostatniej akcji boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Mateusz Wroński.

Omega Kleszczów – Włókniarz Zelów 1:1 (0:1)
Bramki: Paweł Kowalski 65-karny – Albin Maciejewski 33

Omega: Gałczyński – Mateusz Roczek, Grzywiński, Pałyska, Szewczyk – Tomesz (73′ Lesiakowski), Paweł Kowalski, Berg (82′ Grabowski), Belica ż (69′ Ociepa) – Konecki (69′ Janeczek ż), Krzysztof Kowalski ż

Włókniarz: Wnuk – Bendkowski, Łucki ż, cz, Boczkiewicz, Kaliski – Bednarek (55′ Raś), Muszyński, Wroński ż, cz, Olszewski (75′ Danecki ż), Dymek – Maciejewski (90′ Sebastian Krajda)

Sędziował: Tomasz Skopiński (Skierniewice). Widzów: 50