ŁKS przywiózł jeden punkt z Radomia

ŁKS Łódź zremisował trudny wyjazdowy mecz 13. kolejki II ligi w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem 1:1 (o:0), wiceliderem tabeli. Tym samym łódzki beniaminek nadal jest zespołem niepokonanym na wyjeździe. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka mogą czuć pewien niedosyt, bo strzelili oba gole.

Faworytem spotkania był Radomiak, ale ŁKS rozpoczął odważnie. W 7. minucie na mocny strzał z dystansu zdecydował się Jewhen Radionow. Bramkarz gospodarzy wybił jednak piłkę. W 27. minucie strzał jednego z łodzian zablokował obrońca Radomiaka. Trzy minuty później duże zamieszanie pod bramką miejscowych. Hubert Gostomski, bramkarz miejscowych popisał się efektowną interwencją i wybił piłkę.

Gol w końcu padł, tyle że dla gospodarzy. Leandro Rossi wstrzelił piłkę w pole karne, a Bartosz Widejko interweniował tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Wynik meczu ustalił, w 83. minucie, Damian Guzik. Łodzianin popisał się mocnym i co ważne skutecznym strzałem zza linii pola karnego. Remis jest wynikiem sprawiedliwym, nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Radomiak Radom – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Bartosz Widejko (sam.) 51 – Damian Guzik 83

ŁKS: Kołba – Margol (60′ Bryła), Widejko, Rozmus, Kocot – Pyciak ż (90+3′ Nowacki), Pyrdoł, Guzik, Juraszek ż (80′ Zagdański),