Warta nie dała się ograć Czarnym Koszulom

To był trzeci w XXI wieku mecz Warty Sieradz na swoim boisku z Polonią Warszawa o trzecioligowe punkty. Dwa poprzednie spotkania sieradzanie wygrali. Tym razem spotkanie 13. kolejki III ligi (grupa I) zakończyło się remisem 1:1 (0:1). Wyrównującą bramkę dla sieradzkiej drużyny zdobył Grzegorz Kowalski.

Po pierwszej połowie niewiele wskazywało, że sieradzanie zdobędą choćby punkt. Stroną dominującą byli goście. Już w 14. minucie Maciej Mielcarz popisał się efektowną paradą, przenosząc piłkę nad poprzeczką po strzale Daniela Chorosia. Potem Grzegorz Wojdyga zmarnował wyborną okazję. W końcu goście dopięli swego. Po szybkiej kontrze gola strzelił Marcin Gawron. Piłka trafiła najpierw w słupek, a potem ugrzęzła w siatce. W 42 minucie miejscowi mogli przegrywać 0:2, ale Gawron nie trafił do bramki z około 5 metrów.

W przerwie meczu szkoleniowiec Warty dokonał zmian i to poskutkowało. Biało-zieloni grali dużo lepiej. W 67 minucie wyrównującego gola, strzałem głową, zdobył Grzegorz Kowalski. Sieradzanie poszli za ciosem, ale nie udało im się zdobyć zwycięskiej bramki.

Warta Sieradz – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: Grzegorz Kowalski 67 – Marcin Gawron 31

Warta: Mielcarz – Pawlak, Mitek, Kowalski, Bartłoszewski – Składowski ż (75′ Narożnik), Zawodziński ż, Chodyga (46′ Klepacz), Kacela (57′ Szyc) – Cukiernik (46′ Szulc), Kobierski