Piotr Janeczek odzyskał skuteczność

Pewne wyjazdowe zwycięstwo nad Ceramiką Opoczno odniosła Omega Kleszczów w spotkaniu 13. kolejki IV ligi łódzkiej. Zespół Marcina Zimocha pokonał rywala 4:1 (1:0), a dwie bramki dla zwycięzców zdobył Piotr Janeczek. Kolejnego gola z rzutu karnego strzelił także kapitan drużyny z Kleszczowa Paweł Kowalski.

W 19. minucie wynik spotkania otworzył Piotr Janeczek i ten gol rozdzielił obie drużyny do przerwy. Sześć minut po wznowieniu było już 2:0, po kolejnym trafieniu Janeczka. Ceramika nie zamierzała rezygnować. W 57. minucie Mateusza Gałczyńskiego pokonał Bartłomiej Gambka. Przez kwadrans gospodarze mogli mieć nadzieję na przynajmniej remis. W 70. minucie dwubramkowe prowadzenie odzyskał dla Omegi kapitan Paweł Kowalski, a kwadrans później wynik na 4:1 ustalił Mateusz Roczek.

Ceramika Opoczno – Omega Kleszczów 1:4 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Gambka 57 – Piotr Janeczek 19, 51, Paweł Kowalski 70-karny, Mateusz Roczek 84

Ceramika: Deka – Matysiak, Poddębniak, Ogłoziński (87′ Bors), Pyzia – Stańdo, Mazerant (70′ Snopczyński), Gruszczyński (60′ Jarząbek), Wiktorowicz (46′ Gambka) – Markiewicz (60′ Grzybek), Wijata. Trener: Marcin Koćmin.

Omega: Gałczyński – Grzywiński, Pałyska, Ociepa (86′ Kociniak), Mateusz Roczek – Szewczyk ż, Paweł Kowalski, Berg (80′ Albert Jasitczak), Tomesz – Konecki (65′ Barański), Janeczek (84′ Pieniążek), Trener: Marcin Zimoch.