Franciszek Smuda: Każdy chce nas zagryźć

RTS Widzew Łódź odniósł bardzo szczęśliwe zwycięstwo w 13. kolejce III ligi (grupa I). W obecności 17 tysięcy widzów zespół Franciszka Smudy pokonał drużynę Pelikana Łowicz 2:1 (0:0), a zwycięski gol padł w ósmej minucie doliczonego czasu gry. Szkoleniowiec gospodarzy zwrócił uwagę na to, że każdy rywal, który gra z Widzewem walczy na całego.

Coraz lepiej poznaję III ligę i widzę, że przeciwko Widzewowi każdy wychodzi, jakby się napił krwi. Chce nas zagryźć. Rywale dają  siebie więcej, niż mogą. Potrzeba wiele cierpliwości i czasu, by nauczyć moich zawodników gry w piłkę. Dlatego nie mam do nich pretensji. Musimy wyeliminować bardziej błędy taktyczne niż piłkarskie. W ostatnim meczu usłyszałem od dziennikarzy, że Kwiek zaczął się ruszać. Dziś słyszę, że się nie rusza. Ja chcę mieć więcej zawodników doświadczonych, którzy umieją więcej pograć piłką. Nie widziałem sytuacji na linii piłkarze-kibice. Trzeba się dogadać. Przystoi, by piłkarze zrobili rundę honorową, ale nie może być tak, że w Wikielcu o mało co kibic nie zamachnął się na zawodnika. Kibice muszą szanować piłkarzy, a piłkarze kibiców – zakończył były selekcjoner reprezentacji Polski.

Źródło: widzewtomy.net