Lechia pogrzebała szanse w Sulejówku

Wiele wskazuje na to, że Lechia Tomaszów ponownie marzenia o awansie będzie musiała odłożyć do kolejnego sezonu. Zespół Bogdana Jóźwiaka stracił w sobotni wieczór punkty w Sulejówku. Miejscowa Victoria, która jest beniaminkiem ligi, pokonała faworyta 3:2 (2:1) w meczu 13. kolejki III ligi (grupa I) i awansowała na szóste miejsce w tabeli.

Jako pierwsi sytuację stworzyli goście. W 14. minucie dośrodkowanie Artura Golańskiego trafiło w poprzeczkę bramki Victorii. Sześć minut później gospodarze skontrowali. Samuelson Odunka zacentrował futbolówkę w pole karne, a Daniel Smuga głową pokonał Mateusza Awdziewicza. Cztery minuty później było 1:1. Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego popisał się Wiktor Żytek. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Mateusz Klakla sfaulował jednego z zawodników Victorii i sędzia podyktował rzut karny.

Po zmianie stron Lechia rzuciła się do odrabiania strat. W 60. minucie dostała jednak trzeci cios. Przepięknym strzałem w okienko popisał się Smuga i Awdziewicz musiał wyciągać piłkę z bramki. Na dziesięć minut przed końcem drugiego swojego gola zdobył Żytek, ale umiejętnie grający w defensywie gospodarze nie pozwolili już na więcej. Victoria wygrała 3:2.

Victoria Sulejówek – Lechia Tomaszów 3:2 (2:1)
Bramki: Daniel Smuga 20, 60, Wojciech Wocial 42-karny – Wiktor Żytek 25, 81

Lechia: Awdziewicz – Klakla (75′ Orzechowski), Cyran, Żytek, Kornacki – Jakub Rozwandowicz (87′ Walasek), Bocian ż, Golański (62′ Patora), Szymczak, Mirecki (46′ Lewiński) – Płonka