RKS Radomsko mistrzem jesieni

Przynajmniej do marca przyszłego roku zespół RKS Radomsko będzie przewodził tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej. Drużyna trenowana przez Andrzeja Orszulaka odniosła jedenaste zwycięstwo z rzędu i na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej ma siedem punktów przewagi nad Astorią Szczerców. Radomszczanie są najpoważniejszym kandydatem do awansu.

Wygrana z rezerwami Omegi Kleszczów nie przyszła zespołowi z Radomska łatwo. Już w 2. minucie Krzysztof Kowalski (Omega II) miał szansę na zdobycie gola. Nie trafił jednak do bramki z rzutu karnego. Jego strzał obronił Wiktor Baranowski. Zemściło się to na przyjezdnych chwilę później. Wynik otworzył Marek Michalski. Do 75. minuty utrzymywał się remis 2:2. Ostatni kwadrans należał jednak do lidera. Bartłomiej Kondracki z karnego i Krystian Wojtczak zadali dwa decydujące ciosy. Wygraną na trudnym terenie w Kamieńsku zanotowała Astoria Szczerców. Do przerwy przegrywała ze Świtem 0:1, ale w ciągu pięciu minut drugiej odsłony potrafiła strzelić trzy gole i wygrać. Strzelecki koncert zafundowali swoim kibicom piłkarze Włókniarza Moszczenica. Rozbili Zapał Krzętów aż 7:1.

GUKS Gorzkowice – Kawaleria Tomaszów 3:0 (1:0)
(Daniel Jabłecki 43, 79, Dilan Kadir 89)
Świt Kamieńsk – Astoria Szczerców 1:3 (1:0)
(Mateusz Wawszczak 30 – Paweł Drągowski 60, Adam Bogucki 62, 64)
MGKS Drzewica – Czarni Rozprza 3:1 (0:0)