AKTUALNOŚCI
Do Wałbrzycha jadą po punkty

W 11. kolejce rundy jesiennej Ekstraligi piłkarki UKS SMS Łódź zmierzą się na wyjeździe z AZS Wałbrzych. To ostatnia kolejka rundy jesiennej, ale w tym roku zostaną rozegrane jeszcze trzy mecze rundy wiosennej. Wałbrzyszanki, z przewagą jednego punktu nad łodziankami, zajmują w ligowej tabeli trzecie miejsce. Będzie to więc emocjonujące spotkanie.

W minionej kolejce najbliższe rywalki łodzianek sprawiły dotychczas największą niespodziankę sezonu, wygrywając w Łęcznej z kandydatem do złotego medalu – Górnikiem (1:0). W poprzednim sezonie UKS SMS walczył z Wałbrzychem o brązowy medal mistrzostw kraju. AZS był górą wygrywając w Łodzi 3:2 i 1:0 (w fazie mistrzowskiej) oraz remisując u siebie 1:1.

W tym sezonie klub z Wałbrzycha jest jeszcze silniejszy. Latem pozyskał aż dziewięć piłkarek na czele z aktualną reprezentantką Polski Jolantą Siwińską (stoper/defensywny pomocnik). Mimo atutów rywala, UKS SMS liczy na zdobycz punktową w Wałbrzychu. Według trenera Marka Chojnackiego, podczas dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach (mecze reprezentacji), jego piłkarki odzyskały wigor, którym charakteryzowały się na początku sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *