Cenne zwycięstwo dziewcząt z Pogoni

Coraz lepiej w rozgrywkach II ligi kobiet (grupa podlaska) radzi sobie beniaminek, zespół Pogoni Zduńska Wola. W spotkaniu 9. kolejki rundy jesiennej drużyna trenera Krzysztofa Kochelaka pokonała Reso Akademię 2012 Suwałki 3:1 (1:1). Bramki dla Pogoni zdobyły: Julina Augustyniak, Weronika Góra i Martyna Szymczak.

Oba zespoły w tabeli dzielił jeden punkt, tak więc zwycięstwo pozwalało na uzyskanie przewagi nad przeciwnikiem. W 20. minucie, po faulu Michaliny Sutowicz przed polem karnym, zespół gości objął prowadzenie. Mocnym strzałem z rzutu wolnego Beatę Rogowską pokonała Anna Stankiewicz. Osiem minut później było 1:1. Weronika Góra idealnym podaniem obsłużyła Julitę Augustyniak. Remisowy wynik utrzymał się do przerwy.

Drugą odsłonę meczu kapitalnie rozpoczęły gospodynie. W 48. minucie, po faulu na Martynie Szymczak, sędzia podyktował rzut wolny z boku pola karnego gości. Do piłki podeszła Weronika Góra i pięknym strzałem pod poprzeczkę dała prowadzenie 2:1. Po strzelonej bramce zespół Pogoni grał konsekwentnie w obronie i próbował zdobyć kolejnego gola. W 69. minucie, po długim podaniu Olgi Kopeć, w sytuacji sam na sam z bramkarką Reso znalazła się Martyna Szymczak. Precyzyjnym mocnym strzałem prawą nogą nad wybiegającą Wiktorią Dziurdź ustaliła wynik spotkania.

Pogoń Zduńska Wola – Reso Akademia 2012 Suwałki 3:1 (1:1)
Bramki dla Pogoni: Julina Augustyniak 28, Weronika Góra 48-rzut wolny, Martyna Szymczak 69

Pogoń: Rogowska – Julia Szymczak, Niciak, Kopeć, Naumowicz – Sutowicz ż, Augustyniak (88′ Kłos), Kapuściak, Góra – Martyna Szymczak, Kubik (85′ Gierczak)

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w sobotę (11 listopada o 13:00) na wyjeździe z liderem tabeli Piastovią Piastów.