AKTUALNOŚCI
Historyczne mistrzostwa w Atlas Arenie

Dziesięć drużyn rocznika 2007 z okręgu łódzkiego walczyło o awans do wojewódzkiej fazy XVIII Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Impreza zakończyła się zwycięstwem Górnika Łęczyca, który po golu Marcela Wencla wygrał 1:0 z MKP-Borutą Zgierz. Oba zespoły zagrają w finale wojewódzkim.

Oprócz przepustki do finału wojewódzkiego zwycięzcy zdobyli też puchar ufundowany przez Krzysztofa Maciaszczyka – prezesa Miejskiej Areny Kultury i Sportu, czyli spółki zarządzającej Atlas Areną. Dla młodych graczy Górnika ta nagroda ma podwójną wartość. Zespół z Łęczycy jest bowiem drużyną, która zwyciężyła w największej hali, w jakiej do tej pory rozgrywano mecze w ramach rywalizacji o puchar marszałka. Do tej pory w tej imprezie grano bowiem na obiektach znacznie mniejszych od Atlas Areny, która należy do najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce.

Prowadzony przez Roberta Czekalskiego Górnik rozpoczął rywalizację w grupie A, w której występowały też zespoły Sport Perfectu, Orła Łódź, Jutrzenki Bychlew i PTC Pabianice. Podopieczni Artura Nabiałka z MKP-Boruty rywalizowali z drużynami Zjednoczonych Stryków, ŁKS, Victorii Rąbień i Feniksa PSA. Ten ostatni był półfinałowym rywalem Górnika, który wygrał to spotkanie 3:2. W drugim półfinale Boruta walczył z Orłem. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 0:0 i o awansie decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je młodzi piłkarze ze Zgierza i wygrali 3:1.

W meczu o pierwsze miejsce padła tylko jedna bramka. Zdobył ją Marcel Wencel – najlepszy strzelec całego turnieju (7 goli). Nagrodę dla najlepszego zawodnika imprezy otrzymał Alan Czekalski. Oprócz dwóch graczy Górnika indywidualną nagrodę otrzymał też Gracjan Seweryński z Boruty – najlepszy bramkarz turnieju.

W finałowym meczu zespoły wystąpiły w następujących składach:
MKS Górnik Łęczyca – Patryk Olczyk, Alan Czekalski, Dominik Błaszczyk, Bartek Witkowski, Bartek Chuściński, Wojciech Urbanek, Marcel Wencel, Wiktor Wyderka, Alan Marczak, Krzysztof Zieliński, Miłosz Frontczak, Jan Szadkowski.

MKP Boruta Zgierz –  Tymoteusz Ślawski, Bartosz Jędrzejczak, Dawid Stańczyk, Tomasz Czubak, Mateusz Borkowski, Jakub Gąsienica-Mikołajczyk, Marcel Łuczak, Miłosz Kilar, Wiktor Namysłowski, Gracjan Seweryński, Jakub Goss, Adrian Żmudowski.

Źródło: ŁZPN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *