W meczu dwóch Sokołów podział punktów

W środowy wieczór rozegrano w Ostródzie zaległy mecz 13. kolejki grupy pierwszej III ligi pomiędzy miejscowym Sokołem prowadzonym przez trenera Sławomira Majaka, a Sokołem z Aleksandrowa, którego trenerem jest Piotr Kupka. Obaj szkoleniowcy grali w przeszłości w Widzewie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (0:0). Obie bramki padły w ostatnim kwadransie spotkania.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła nielicznym kibicom wielu emocji. Godna odnotowania jest jedynie sytuacja z 42. minuty, kiedy to groźnie strzelał zawodnik gospodarzy Łukasz Buczkowski. W polu karnym gości powstało spore zamieszanie, ale obrońcy z Aleksandrowa wybili piłkę.

W 55 minucie blisko zdobycia gola byli goście. Strzał Kamila Żylskiego obronił jednak Maciej Bąbel, bramkarz miejscowych. Dziesięć minut później odpowiedzieli gospodarze, ale piłka po strzale głową Arkadiusza Gajewskiego, trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Michała Brudnickiego. W 79. minucie padł gol dla gości, a strzelił go Kamil Żylski. Miejscowi odpowiedzieli skutecznie sześć minut później, kiedy to pozostawiony bez opieki Arkadiusz Gajewski strzelił celnie głową. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Aleksandrowianie nadal są liderem tabeli. Mają 33 punkty, dwa więcej od RTS Widzewa Łódź. Sprawa mistrzostwa jesieni nadal więc otwarta.

Sokół Ostróda – Sokół Aleksandrów 1:1 (0:0)
Arkadiusz Gajewski 85 – Kamil Żylski 79

Sokół Aleksandrów: Brudnicki – Pawlak, Ślęzak ż, Woźniczak, Szarpak – Bogołębski, Kobiera (77′ Porochnicki), Rogalski (83′ Kadłubiak), Marciniak – Mroczek, Żylski.