AKTUALNOŚCI
Są kary za picie alkoholu przed meczem

Wydział Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie nałożył kary na dwóch sędziów, którzy spożywali alkohol przed spotkaniem piotrkowskiej klasy A (grupa II) pomiędzy LKS Mierzyn i LKS Czarnocin (6:2). Jeden z nich nie poprowadzi zawodów przez trzy lata, drugi przez dziewięć miesięcy. Poniżej treść decyzji Wydziału.

Wydział Dyscypliny OZPN w Piotrkowie Trybunalskim:

1. Nałożył na sędziego Łukasza Sigorskiego zgodnie z art. 110 § 1 pkt. 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN karę dyskwalifikacji w wysokości 36 miesięcy za naruszenie norm etyczno – moralnych obowiązujących w piłce nożnej tj. prowadzenie w stanie po spożyciu alkoholu zawodów klasy A gr. II LKS Mierzyn – LKS Czarnocin, kara biegnie od 27.10.2017 roku do 26.10.2020.

2. Nałożył na sędziego Michała Kieszkowskiego zgodnie z art. 110 § 1 pkt. 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN karę dyskwalifikacji w wysokości 9 miesięcy za naruszenie norm etyczno – moralnych obowiązujących w piłce nożnej tj. spożywanie alkoholu w szatni sędziowskiej, kara biegnie od 27.10.2017 roku do 26.07.2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze:

  1. Roman. A masz może problem z przeliczeniem 36 miesięcy na lata? Widocznie kary nakłada się w miesiącach. Kara biegnie od określonego terminu, a odwołanie wstrzymuje bieg kary do czasu rozstrzygnięcia.

  2. czy od orzeczeń nie przysługuje odwołanie skoro WD juz wie od kiedy biegnie kara? Dlaczego Wydział orzeka karę 36 miesięcy a nie 3 lata ? może w taki razie orzec kare w tygodniach lub godzinach? 3 lata a nie 36 miesięcy