Zjednoczeni nie na 102, ale na 103!

Piłkarze czwartoligowych Zjednoczonych Gmina Bełchatów pobili niechlubny rekord tej klasy rozgrywkowej. W 16 rozegranych meczach podopieczni trenera Wiesława Siębora stracili aż 103 bramki, a zdobyli zaledwie cztery. Setka pękła w sobotnim meczu z Ceramiką Opoczno, który miejscowi przegrali 1:5 (1:1). To szesnasta porażka Zjednoczonych, którzy nie zdobyli nawet jednego punktu.

Ciekawostką jest fakt, że bełchatowianie prowadzili od 18. minuty po golu Mateusza Nowaka. W 35. minucie goście, po strzale Bartłomieja Gambki wyrównali i potem już tylko oni strzelali gole. Setnego gola w tym sezonie strzelił Zjednoczonym Łukasz Grzybek, a w ostatnim kwadransie bramkarz United zmuszony był jeszcze trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Ceramika Opoczno 1:5 (1:1)
Bramki: Mateusz Nowak 18 – Bartłomiej Gambka 35, Łukasz Grzybek 70, Dawid Poddębniak 79 – karny, Bartłomiej Wiktorowicz 85, Igor Ogłoziński 90+1

Zjednoczeni: Znojek – Anioł, Majchrzak (59′ Klimczak), Nowak, Bednarek – Rożniakowski, Pawłowski (85′ Roksela), Marczewski, Stępień (65′ Duliniec) – Opyd (89′ Cheda), Kucharski (89′ Pauliński)

Ceramika: Paduch – Dąbrowski, Pyzia, Poddębniak, Gruszczyński (55′ Grzybek) – Gambka (85′ H.Wiktorowicz), Wijata (82′ B.Wiktorowicz), Stańdo (82′ Ogłoziński) – Matysiak, Jarząbek.