Sokół Aleksandrów nie jest już liderem III ligi

Sokół Aleksandrów nie wygrał czwartego ligowego meczu z rzędu. W niedzielę podopieczni trenera Piotra Kupki zremisowali na swoim boisku z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 2:2 (0:1) w spotkaniu 16. kolejki III ligi (grupa I). Remis sprawił, że aleksandrowianie stracili pierwsze miejsce w tabeli, bo RTS Widzew Łódź wygrał w Tomaszowie Mazowieckim z Lechią 2:1.

Już w 9. minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale Oleh Mayik spudłował, choć miał do bramki zaledwie kilka metrów. Potem Dominik Głowiński wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Marcina Kajcy. W końcu przyjezdni dopięli swego. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gola strzelił Patryk Miarka.

O wiele ciekawsza była druga połowa meczu. Sokół wyrównał w 54. minucie. Daniela Niżnika, bramkarza Finishparkietu Drwęcy, pokonał Łukasz Chojecki. W 68 minucie było 2:1 dla gości. Nieporozumienie Michała Brudnickiego z obrońcami wykorzystał Grzegorz Domżalski i umieścił piłkę w siatce. Dwie minuty później był remis po cudownym uderzeniu z powietrza Kamila Żylskiego. Potem Bartosz Mroczek zmarnował doskonałą sytuację na trzeciego gola. W ostatnich minutach meczu Sokół próbował jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, ale obrona Drwęcy nie dała się zaskoczyć, choć Łukasz Marciniak nie trafił do pustej bramki gości, a potem obrońca przyjezdnych wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Kamila Żylskiego.

Sokół Aleksandrów – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Chojecki 54, Kamil Żylski 70 – Patryk Miarka 45, Grzegorz Domżalski 68

Sokół: Brudnicki – Pawlak ż, Woźniczak, Ślęzak (46′ Bierżyński), Głowiński – Rogalski, Marciniak, Bogołębski ż, Szarpak (46′ Chojecki)- Mroczek ż, Żylski