ŁKS Łódź pewnie wygrał w Legionowie

ŁKS Łódź wygrał w Legionowie z tamtejszą Legionovią 2:0 (2:0) i został wiceliderem tabeli II ligi. To wielka sprawa, bo łodzianie są beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej. Było to dziewiąte zwycięstwo łódzkiej drużyny w tym sezonie i trzecie odniesione na boisku przeciwnika. Bramki dla ŁKS zdobyli: Damian Guzik i Piotr Pyrdoł.

Gospodarzy prowadził w tym meczu nowy trener – Robert Pevnik ze Słowenii. Zastąpił on Mirosława Jabłońskiego, który rozwiązał umowę z klubem. Debiut Słoweńca nie wypadł udanie. Pierwsze pół godziny niedzielnego meczu było nerwowe, żadna z drużyn nie stworzyła sytuacji bramkowej. W końcu nadeszła 30. minuta. Fatalny błąd popełnił Damian Pusek, bramkarz gospodarzy. Wykorzystał to Damian Guzik i umieścił piłkę w siatce. W ostatniej minucie pierwszej połowy wychowanek ŁKS Piotr Pyrdoł precyzyjnym strzałem z około 11 metrów po raz drugi pokonał Dominika Puska.

Druga połowa nie była już tak ciekawa. W 65. minucie miejscowi mieli ogromną szansę na kontaktowego gola. W polu karnym ŁKS powstało ogromne zamieszanie. Po strzale jednego z piłkarzy Legionovii piłka trafiła jednak w słupek. W ostatnich minutach ŁKS grał rozsądnie i spokojnie, dowożąc korzystny wynik do końca meczu.

Legionovia Legionowo – ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
Bramki: Damian Guzik 30, Piotr Pyrdoł 45

ŁKS: Kołba – Rozmus ż, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Guzik, Kocot, Bryła, Pyrdoł (90′ Maschera) – Zagdański ż (78′ Burkhardt), Radionow ż (69′ Margol)

W najbliższą sobotę (18 listopada) ŁKS czeka wyjazdowy mecz z ROW Rybnik. To już spotkanie z pierwszej kolejki rundy rewanżowej.