Osłabiony Radomiak pokonał Brunatnych

Trwa kiepska jesień drugoligowej drużyny PGE GKS Bełchatów. W niedzielę podopieczni trenera Mariusza Pawlaka (na zdjęciu) nie sprostali Radomiakowi na jego boisku i przegrali mecz 17. kolejki rundy jesiennej 1:2 (1:1). Była to siódma ligowa porażka Brunatnych w tym sezonie. Honorową bramkę dla bełchatowskiej drużyny zdobył Łukasz Pietroń.

Mecz odważniej rozpoczęli gospodarze, ale w 4. minucie zmarnowali doskonałą okazję do zdobycia gola. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 15. minucie Leandro Rossi, były zawodnik Zawiszy Rzgów, dośrodkował w pole karne. Piłkę przejął Martin Klabnik i wpakował do siatki. Goście wyrównali w 30. minucie po pięknym strzale Łukasza Pietronia. Pięć minut później z boiska wyleciał, za drugą żółtą kartkę, Adam Wolak z Radomiaka. Bełchatowianie nie potrafili jednak wykorzystać gry z przewagą jednego zawodnika.

Przez większość drugiej połowy gra toczyła się w środku boiska. W 74 minucie miejscowi jednak pokazowo skontrowali. Gola strzelił Leandro Rossi. Jak się potem okazało była to bramka na wagę trzech punktów.

Radomiak Radom – PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:1)
Bramki: Martin Klabnik 15, Leandro Rossi 74 – Łukasz Pietroń 30

PGE GKS: Moczadło – Pietroń, Kendzia ż, Bociek (75′ Bierżało), Wojkowski (79′ Szubertowski) – Bartosiak, Rachwał, Garuch ż (79′ Thiakane), Flaszka (46′ Chwastek), Ciarkowski ż – Giel.