Najniższy wymiar kary w Kleszczowie

Innego rozstrzygnięcia być nie mogło. Na zakończenie rundy jesiennej w IV lidze łódzkiej Omega Kleszczów rozbiła outsidera tabeli Zjednoczonych Gmina Bełchatów 6:0 (3:0). Przewaga drużyny Marcina Zimocha nie podlegała żadnej dyskusji. Tym samym Zjednoczeni kończą jesień z zerowym dorobkiem punktowym i niespotykanym jak na czwartą ligę bilansem bramek – 4:109.

Bramkarz Zjednoczonych Gmina Bełchatów Cezary Znojek zachował czyste konto do 13. minuty. Wtedy gospodarze wykorzystali błąd obrony i Dawid Barański z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Niespełna kwadrans później Witold Grzywiński strzelił drugą bramkę, a wynik pierwszej połowy ustalił po kuriozalnym trafieniu Krzysztof Kowalski. Znojek wybijał piłkę, ale trafił w napastnika Omegi, który nie mógł tego nie wykorzystać.

Po przerwie gospodarze zdobyli jeszcze trzy bramki. Dwie z nich strzelił Robert Tomesz, a drugiego gola głową zdobył także Witold Grzywiński. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale najwidoczniej nie chcieli pogrążać outsidera. Trener Zjednoczonych Gmina Bełchatów wpuścił na boisko wszystkich swoich piłkarzy. Zmienił także bramkarza. Być może to ostatni występ United w IV lidze. Coraz głośniej słychać bowiem, że najsłabszy zespół w tej klasie rozgrywkowej ma nie przystąpić do rundy wiosennej. Są to jednak informacje nieoficjalne. Oficjalną wiadomość z bełchatowskiego klubu jest zdobyć niemalże tak ciężko jak o informację z Korei Północnej.

Omega Kleszczów – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 6:0 (3:0)
Bramki: Dawid Barański 13, Witold Grzywiński 25, 75, Krzysztof Kowalski 33, Robert Tomesz 64, 77-karny

Omega: Gałczyński – Miara, Grzywiński, Pałyska (79′ Belica), Mateusz Roczek (67′ Pieniążek) – Ociepa (67′ Grabowski), Tomesz (83′ Kociniak), Szewczyk, Paweł Kowalski, Barański (67′ Berg) – Krzysztof Kowalski (67′ Janeczek)

Zjednoczeni Gmina: Znojek (83′ Michał Mielczarek) – Majchrzak (56′ Mateusz Nowak), Anioł ż (83′ Włodarczyk), Ratajczyk (79′ Książczyk), Klimczak (74′ Roksela) – Rożniakowski (67′ Cheda), Bednarek ż, Kucharski, Pawłowski, Marczewski – Stępień (61′ Duliniec ż)