Osiem goli w Sieradzu i porażka Warty

Smutny koniec piłkarskiej jesieni w Sieradzu. W meczu trzecioligowych beniaminków miejscowa Warta przegrała z Victorią Sulejówek aż 3:5 (1:3) i przezimuje w strefie spadkowej. Była to 10 ligowa przegrana sieradzan w tym sezonie, przegrana jak najbardziej zasłużona. Na otarcie łez bramki w końcówce spotkania strzelił Dominik Cukiernik.

Mecz rozpoczął się dla Warty kapitalnie. Już pierwsza akcja biało-zielonych i gol, którego strzelił Marcin Kobierski. Nic wówczas nie zapowiadało, że Warta mecz przegra, tym bardziej, że gospodarze atakowali, a bramkarz Victorii z trudem wybił piłkę na rzut rożny po strzale Łukasza Chodygi. Wraz z upływem minut goście zaczęli osiągać coraz większą przewagę. W końcu Daniel Smuga, strzałem z bliska, pokonał Macieja Mielcarza. Kilka minut później do centry z rogu najwyżej wyskoczył Wojciech Wocial i Warta przegrywała 1:2. Tuż przed końcem pierwszej połowy Krzysztof Możdżonek, mimo asysty obrońców Warty zdobył gola.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nadal przeważała Victoria. Po dwóch kolejnych trafieniach Wojciecha Wociala było już 1:5 i zanosiło się na klęskę sieradzan. Na szczęście rezerwowy Dominik Cukiernik zdobył dwie bramki i gospodarze przegrali 3:5.

Warta Sieradz – Victoria Sulejówek 3:5 (1:3)
Bramki: Marcin Kobierski 1, Dominik Cukiernik 87, 90 – Daniel Smuga 29, Wojciech Wocial 32, 55, 56, Krzysztof Możdżonek 44

Warta: Mielcarz – Bartłoszewski, Mitek, Kowalski, Pawlak – Płaneta, Szyc (61′ Cukiernik), Chodyga (46′ Narożnik) , Kacela (77′ Szulc) – Marcin Kobierski, Łabędzki (46′ Pluta).
Trener: Tomasz Kmiecik.