Lechia zakończyła rundę wygraną w Ełku

Lechia Tomaszów pozbierała się po przegranej z RTS Widzewem Łódź i w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej w III lidze pewnie pokonała na wyjeździe MKS Ełk 3:0 (2:0). Już w ósmej minucie tomaszowski zespół objął prowadzenie po efektownej akcji Marcina Mireckiego. Później bramki zdobyli jeszcze Jakub Rozwandowicz i Tomasz Płonka.

Mirecki otworzył wynik spotkania po znakomitym zagraniu od Kamila Szymczaka. Po stracie bramki gospodarze rzucili się do ataków, ale bardzo dobrze spisywała się defensywa Lechii na czele z debiutującym między słupkami w tomaszowskich barwach Kaisem Al-Anim. Szybka kontra gości przyniosła im drugiego gola. W 37. minucie prowadzenie Lechii podwyższył Jakub Rozwandowicz.

Po zmianie stron Lechia kontrolowała przebieg spotkania, a w 60. minucie stało się jasne, że wywiezie z Ełku komplet punktów. Na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Tomasz Płonka i piłka zatrzepotała w siatce. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i tomaszowianie zakończyli rundę jesienną pewnym zwycięstwem.

MKS Ełk – Lechia Tomaszów 0:3 (0:2)
Bramki: Marcin Mirecki 8, Jakub Rozwandowicz 37, Tomasz Płonka 60

Lechia: Kais Al – Ani – Kornacki, Magdoń, Żytek, Cyran (63′ Golański) – Mirecki (70′ Lewiński), Bocian, Szymczak, Orzechowski – Rozwandowicz (88′ Walasek), Płonka