Pogoń wygrała derby Zduńskiej Woli

Pogoń Zduńska Wola, która już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo rundy jesiennej sieradzkiej klasy okręgowej, zmierzyła się w niedzielę na swoim boisku z KS Karsznice. Było to spotkanie ostatniej kolejki rundy jesiennej. Podopieczni grającego trenera Marcina Olejniczaka nie mieli najmniejszych kłopotów z wygraniem meczu derbowego. Pokonali rywala aż 5:0 (1:0).

Prowadzenie dał Pogoni Rafał Mordon i było to jedyne trafienie w pierwszej połowie meczu. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Prowadzenie podwyższył Mordon, a do bramki gości trafili jeszcze: Grzegorz Kaleta, Paweł Nowakowski i Adrian Rosiak.

Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym – mówi Jarosław Szewczyk, prezes Pogoni. – Aż dziw bierze, że do przerwy prowadziliśmy zaledwie 1:0. Walczymy o awans do czwartej ligi. Miejsce Pogoni nie jest w klasie okręgowej – dodał działacz. Karsznice po raz ostatni poprowadził trener Paweł Oluszczyk, który po rundzie jesiennej odchodzi z drużyny. Nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi.

Pogoń Zduńska Wola – KS Karsznice 5:0 (1:0)
Bramki: Rafał Mordon 21, 57, Grzegorz Kaleta 72, Paweł Nowakowski 82, Adrian Rosiak 84