Brunatni wygrali przegrane spotkanie

Niesamowite otwarcie drugiej połowy dało zwycięstwo drużynie PGE GKS Bełchatów w meczu kończącym 18. kolejkę II ligi. Zespół Mariusza Pawlaka pokonał Błękitnych Stargard 3:2, mimo, iż do przerwy przegrywał 0:2. Już osiem minut po wznowieniu gry Brunatni prowadzili, a prowadzenie to dowieźli do ostatniego gwizdka.

Od pierwszej minuty zarysowała się przewaga Brunatnych, ale goście umiejętnie się bronili. W 28. minucie przeprowadzili błyskawiczną kontrę, którą celnym strzałem zakończył Mateusz Węsierski. Błękitni poszli za ciosem. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy podwyższyli prowadzenie na 2:0. Precyzyjnym uderzeniem z czternastego metra popisał się Patryk Skórecki.

W szatni najprawdopodobniej musiało dojść do ostrej wymiany zdań. Po przerwie kibice zobaczyli bowiem zupełnie inny zespół Brunatnych. Już trzy minuty po wznowieniu gry było 1:2, a kontaktowego gola strzelił Piotr Giel. Minęło kolejne 120 sekund i Bartłomiej Bartosiak doprowadził do remisu potężnym strzałem z dwudziestu metrów. W 52. minucie w polu karnym sfaulowany został Dawid Flaszka, a jedenastkę wykorzystał Łukasz Pietroń. Wynik nie zmienił się już do ostatniego gwizdka, a schodzących z murawy piłkarzy żegnały brawa. Tak bełchatowianie powinni grać zawsze.

PGE GKS Bełchatów – Błękitni Stargard 3:2 (0:2)
Bramki: Piotr Giel 48, Bartłomiej Bartosiak 50, Łukasz Pietroń 53-karny – Mateusz Węsierski 28, Patryk Skórecki 40

PGE GKS: Moczadło – Pietroń, Bociek ż, Bierzało ż, Szubertowski ż – Bartosiak (72′ Ciarkowski), Rachwał ż, Garuch, Flaszka, Chwastek – Giel (86′ Thiakane).

Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka). Widzów: 1000