Energia szczęśliwa dla futsalowców

W pierwszym sparingowym spotkaniu pomiędzy futsalowymi reprezentacjami Polski i Gruzji Polska pokonała w bełchatowskiej Hali Energia zespół Gruzji 4:2 (2:2). Po dwie bramki dla naszej reprezentacji zdobyli Mikołaj Zastawnik oraz Sebastian Wojciechowski. Kibice obejrzeli bardzo dobre spotkanie, które nasza drużyna rozstrzygnęła dopiero w końcówce.

Wynik spotkania otworzył w 8. minucie Nika Kurtanidze. Cztery minuty później wyrównał Mikołaj Zastawnik, który po chwili dał naszej drużynie prowadzenie 2:1. Minęło kolejne 60 sekund i na świetlnej tablicy widniał wynik 2:2, a naszego bramkarza pokonał Murtaz Kakabadze.

O wygranej Polaków zdecydowały dwa gole Sebastiana Wojciechowskiego. Po raz pierwszy trafił on do bramki w 34. minucie, a na dwie minuty przed końcem ustalił wynik spotkania na 4:2. Pierwszy sprawdzian przed styczniowymi mistrzostwami Europy wypadł więc bardzo pozytywnie.

Polska – Gruzja 4:2 (2:2)
Bramki: Mikołaj Zastawnik 12, 12, Sebastian Wojciechowski 34, 38 – Nika Kurtanidze 8, Murtaz Kakabadze 13

Polska: Jendruczek, Kałuża – Citko, Cyman, Dewucki, Kriezel, Mikołajewicz, Gładczak, Mizgajski, Zastawnik, Lutecki, Kubik, Marek, Popławski, Solecki, Wojciechowski

Rewanżowe spotkanie odbędzie się dziś (5 grudnia) w Częstochowie. Początek meczu o 18:00.