AKTUALNOŚCI
Gospodarze wygrali III Turniej Amatorzy Cup

W Zapolicach odbył się III Turniej Halowej Piłki Nożnej Amatorzy Cup, którego organizatorem był Klub Sportowy Amatorzy Zapolice. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn występujących na co dzień w Klasie A i Klasie B. Po zaciętej walce zwycięstwo odniosła druga drużyna Amatorów, która pokonała w finale GKS Sędziejowice 4:3. Trzecie miejsce zajął KS Unia Sieradz-Męka.

Na starcie stanęły: TS Janiszewice, RKS Rychłocice, LZS Wrońsko, LKS Victoria Szadek, KS Unia Sieradz-Męka, LKS Pyszków, LZS Rębieskie, GKS Sędziejowice oraz dwie drużyny gospodarzy – Amatorów Zapolice. W sumie rozegrano 28 meczów, strzelono 148 bramek, a grało około 100 zawodników.

Amatorzy Cup to już trzecia edycja naszego turnieju. Tak jak w poprzednich latach, atmosfera turnieju była naprawdę bardzo towarzyska i przyjazna, co potwierdziły przyjezdne drużyny, a co dla nas – jako organizatorów było niezmiernie miłe. Dało nam to jeszcze większą motywację do działania, aby zorganizować kolejną edycję tej imprezy. Rywalizacja na boisku była wyrównana i momentami bardzo waleczna. Najważniejsze jest to, że nie zabrakło przy tym wszystkim dobrej zabawy i integracji naszego środowiska piłkarskiego z różnych powiatów – mówi Małgorzata Gołębiowska, prezes KS Amatorzy Zapolice.

Oto wyniki fazy pucharowej:

ćwierćfinały
LZS Wrońsko – GKS Sędziejowice 4:4, po dogrywce 4:5
LKS Victoria Szadek – KS Unia Sieradz-Męka 2:2, po dogrywce 3:4
TS Janiszewice – LKS Pyszków 7:2
KS Amatorzy Zapolice I – KS Amatorzy Zapolice II 1:3

półfinały
GKS Sędziejowice – TS Janiszewice 3:3, po dogrywce 4:4, karne 3:2
KS Unia Sieradz Męka – KS Amatorzy Zapolice II 0:3

o 3 miejsce
TS Janiszewice – KS Unia Sieradz-Męka 2:3

finał
GKS Sędziejowice – KS Amatorzy Zapolice II 3:4

Najlepszy zawodnik: Adrian Urbaniak (GKS Sędziejowice)
Najlepszy strzelec: Kamil Jędrasiak (KS Amatorzy Zapolice II)
Najlepszy bramkarz: Tomasz Paszkiewicz (KS Unia Sieradz-Męka)

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o