Niespodziewana przegrana ŁKS ze Świtem

Niespodzianka w Łodzi. Drugoligowy ŁKS przegrał w sobotę mecz kontrolny z trzecioligowcem  – Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1). Łodzianie mecz przegrali po katastrofalnych błędach obrońców. Defensorzy pozwolili najpierw Krystianowi Pomorskiemu na skuteczny strzał z 5 metrów, a potem Sebastian Cuch uprzedził niemrawo interweniującego Kamila Juraszka.

Obiektywnie trzeba przyznać, że na tle wicelidera II ligi zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego prezentował się bardzo dobrze i zasłużenie wygrał mecz. ŁKS w niczym nie przypominał zespołu, który trzy dni wcześniej wygrał z FK Haradzieja, a więc drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej na Białorusi.

W 19. minucie Krystian Pomorski pokonał Przemysława Kazimierczaka. Wyrównał w ostatniej akcji pierwszej połowy Lukas Bielak. Pięć minut przed końcem wygraną Świtowi dał Sebastian Cuch.

ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)
Bramki: Lukaś Bielak 45 – Krystian Pomorski 19, Sebastian Cuch 85

ŁKS: Kazimierczak (62′ Kołba) – Pyciak, Rozwandowicz (46′ Juraszek), Bielak, Rozmus (63′ Widejko) – Bryła (60′ Wolski, 70′ Janiak), Wolski (46′ Gamrot), Łuczak, Kostyrka (62′ Koprowski) – Kujawa, Radionow (46′ Burkhardt).