Nowi zawodnicy dali wygraną RTS Widzewowi

Wicelider III ligi lepszy od pierwszoligowca. RTS Widzew Łódź pokonał Stomil Olsztyn 2:0 (1:0) w sparingowym spotkaniu, które rozegrane zostało w Uniejowie. Mecz zakończył tygodniowe zgrupowanie drużyny Franciszka Smudy. Bramki dla RTS Widzewa zdobyli: Robert Demjan i Marcin Pieńkowski, a więc piłkarze pozyskani w zimowej przerwie.

Dla Stomilu był to już ósmy mecz kontrolny. Dotychczasowe wszystkie spotkania drużyna Kamila Kieresia wygrała i wydawało się również, że jest faworytem konfrontacji z Widzewem. Pierwsze minuty rzeczywiście przebiegały pod dyktando Stomilu, ale dobrze bronił Maciej Humerski. W 25. minucie Marcin Pigiel dośrodkował piłkę w pole karne, a niepilnowany Robert Demjan dał Widzewowi prowadzenie.

Po zmianie stron na placu gry pojawiła się zupełnie inna jedenastka Widzewa. Nie zmieniło to obrazu gry. Osiem minut po wznowieniu zespół trenera Smudy podwyższył prowadzenie. Centrę Bartłomieja Niedzieli wykończył Marcin Pieńkowski. Jedenaście minut później mogło być 3:0, ale Niedziela nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Michał Leszczyński.

RTS Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
Bramki: Robert Demjan 25, Marcin Pieńkowski 53

RTS Widzew (I połowa): Humerski – Kozłowski, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel – Michalski, Kwiek, Kristo, Mąka – Demjan, Przybylski

(II połowa): Wolański – Niedziela, Sylwestrzak, Miller, Zuziak – Jasiński, Kazimierowicz, Falon, Pieńkowski, Świderski – Stanek