Ważne zwycięstwo wicemistrzów Polski

Futsalowi wicemistrzowie Polski z Gatty Active Zduńska Wola wygrali wyjazdowe spotkanie 16. kolejki ekstraklasy z Clearexem Chorzów 3:2 (1:2) i pozostali na drugim miejscu w ligowej tabeli. Do Rekordu Bielsko-Biała, który gra w poniedziałek w Toruniu, tracą jednak dziewięć punktów. Dwie bramki dla Gatty zdobył Michał Marciniak, a wynik ustalił Daniel Krawczyk.

Mecz w Chorzowie rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. Wyrównał po zespołowej akcji Michał Marciniak. Tuż przed przerwą Clearex, po golu Macieja Mizgajskiego, ponownie wyszedł na prowadzenie. Po zmianie stron padły jeszcze dwa gole – oba dla drużyny ze Zduńskiej Woli. Do wyrównania doprowadził Marciniak, a wynik ustalił na dwie minuty przed końcem niezawodny Daniel Krawczyk.

Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola 2:3 (2:1)
Bramki: Wadym Ivanov 11, Maciej Mizgajski 20 – Michał Marciniak 18, 28, Daniel Krawczyk 38

Gatta Active: Miłosiński (Olejnik) – Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Szymczak, Olczak, Milewski, Och, Pautiak, Szypczyński, Khaniukov