AKTUALNOŚCI
Pilotażowy program szkoleniowy w GKS

Dziś zainaugurowany zostanie pilotażowy program w grupach młodzieżowych GKS Bełchatów, w ramach którego z adeptami piłki nożnej pracować będą zawodnicy pierwszej drużyny seniorów. W zajęciach z drużynami GKS Bełchatów od U-9 do U-15 (z wyłączeniem U-14) brać będą udział piłkarze drugoligowej drużyny Brunatnych, którzy będą pełnić rolę trenerów-asystentów.

Pomysł dyrektora sportowego Marcina Węglewskiego oraz koordynatora ds. młodzieży Krystiana Kieracha spotkał się z pozytywną reakcją zawodników, co zaowocowało przystąpieniem do projektu aż osiemnastu piłkarzy (od zeszłego roku z zespołem U-7 współpracuje już Michał Lewandowski). Giekaesiacy zostali podzieleni na trójki, które zostały wyznaczone do konkretnego rocznika. Np. przy drużynie GKS 2005 (U-13) działać będą: Patryk Rachwał, Marcin Garuch i Robert Chwastek. Każdy z piłkarzy weźmie udział w jednym treningu tygodniowo, by wesprzeć swoim doświadczeniem trenera prowadzącego.

Taka interakcja powinna przynieść same profity – mówi Marcin Węglewski. – Dla naszych juniorów będzie to dodatkowa motywacja do jeszcze lepszej pracy a dla samych zawodników, z których wielu ma w planie przyszłość trenerską, zbieranie doświadczenie po tej drugiej stronie piłkarskiego fachu – dodaje dyrektor sportowy.

Obecnie szkoleniem w sekcji piłkarskiej GKS Bełchatów objętych jest około 450 adeptów w trzynastu grupach a najmłodsze dzieci pochodzą nawet z rocznika 2013.

Źródło: gksbelchatow.com

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o