Ostatnia gra kontrolna żeńskiej Pogoni

Na sztucznej nawierzchni Stadionu Miejskiego w Zduńskiej Woli drugoligowa drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola rozegrała swój ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym przed zbliżającą się rundą wiosenną. Rywalem Pogoni była trzecioligowa Róża Kutno. Zespół Krzysztofa Kochelaka pokonał rywala aż 6:1 (3:0).

Wynik spotkania otworzyła po kwadransie gry Justyna Kubik. Ta sama zawodniczka podwyższyła chwilę później prowadzenie po strzale z rzutu karnego. Wynik pierwszej połowy ustaliła Martyna Szymczak. Po zmianie stron gospodynie zdobyły kolejne trzy gole (Marta Grzelak, Martyna Kowalska i Kubik). Ambicja gości przyniosła gola Klaudii Wiśniewskiej.

W najbliższą sobotę (24 marca) o godzinie 12:00 drużyna Pogoni rozegra zaległe 65 minut meczu 8. kolejki w Wyszkowie z miejscowym zespołem UKS Loczki. Jesienią mecz został przerwany w 25. minucie z powodu złego stanu boiska.

Pogoń Zduńska Wola – Róża Kutno 6:1 (3:0)
Bramki: Justyna Kubik 15, 18-karny, 82, Martyna Szymczak 39, Marta Grzelak 52, Martyna Kowalska 68 – Klaudia Wiśniewska 87

Pogoń: Rogowska – Niciak, Szymczak, Sutowicz, Kopeć – Augustyniak, Grzelak, Kowalska, Góra – Szymczak, Kubik.

Na zmiany weszły: Deredas, Tosik, Okoń, Barton, Szymczak.