Gatta Active nie dała rady mistrzowi Polski

Hala sportowa przy ul. Złotej 67 w Zduńskiej Woli zdobyta. Gatta Active, która jest wicemistrzem Polski w futsalu i wiceliderem ekstraklasy, przegrała po pasjonującym meczu z Rekordem Bielsko-Biała, mistrzem Polski i liderem Futsal Ekstraklasy 2:3 (0:1). Dla zduńskowolan była to pierwsza od dwóch lat porażka we własnej hali. Rekord wygrał wszystkie dotychczasowe mecze w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Rekordu, po golu Pawła Budniaka. Potem swoje okazje mieli gospodarze. Nie wykorzystali ich jednak i do przerwy przegrywali 0:1. W 26. minucie padł gol wyrównujący, po mocnym strzale Mariusza Milewskiego. Trzy minuty później Rafał Franz strzałem z bliska pokonał Dariusza Słowińskiego. W odpowiedzi bramkę na 2:2 strzelił Daniel Krawczyk. W ostatnich minutach meczu przycisnęli goście i dopięli swego zdobywając zwycięską bramkę. Jej autorem był Artur Popławski.

Gatta Active Zduńska Wola – Rekord Bielsko-Biała 2:3 (0:1)
Bramki: Mariusz Milewski 26, Daniel Krawczyk 31 – Paweł Budniak 3, Rafał Franz 29, Artur Popławski 39

Gatta Active: Słowiński, Miłosiński – Olczak, Milewski, Pautiak, Szypczyński, Krawczyk, Khaniukov, Sobalczyk, Marciniak, Och, Szymczak.