AKTUALNOŚCI
Boisko ze sztuczną murawą w Piotrkowie

Na terenie Stadionu Miejskiego Concordia w Piotrkowie Trybunalskim powstanie nowy kompleks boisk wielofunkcyjnych. Jego najważniejszym elementem będzie boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą. O zamiarach inwestycji poinformował prezydent Krzysztof Chojniak, który spotkał się z przedstawicielami klubów piłkarskich.


tomadex wszystko dla kibica

Kompleks składać się ma z dwóch boisk: piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 92 x 60 metrów, oraz wielofunkcyjnego o poliuretanowej nawierzchni do gry w siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku, a miasto będzie się starać o dofinansowanie budowy.

Koszt prac szacujemy na około 2 milionów złotych. Wystąpiliśmy do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie, które może sięgnąć połowy kosztów – informuje Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji i zaznacza, że kompleks będzie bardzo przydatny zarówno dla grup młodzieżowych, drużyn seniorskich występujących w rozgrywkach prowadzonych przez PZPN oraz piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Nawet jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy z zewnątrz to na pewno zrealizujemy budowę samego boiska piłkarskiego, gdyż jest ono bardzo potrzebne – zapewnił prezydent i powiedział, że to nie jedyna inwestycja, jaką samorząd chce poczynić w obiekty Stadionu Miejskiego Concordia. – Chcemy podłączyć budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, a po wybudowaniu ciepłociągu przeprowadzić remont szatni przy boiskach treningowych – powiedział Krzysztof Chojniak.

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
benek
6 lat temu

A później w wieku 20 lat mamy kaleki 🙁

adaś
6 lat temu

Czy OZPN również dorzuci przysłowiowe 3 grosze do budowy?
SS głupio by się czuł, jakby mówił, że to dzięki niemu a od siebie (czyt. klubów) by nic nie dołożył!

Pastwisko
6 lat temu

Nareszcie