Pierwsza wiosenna przegrana Omegi

Warta Działoszyn wygrała w Kleszczowie z Omegą 1:0 (0:0) w spotkaniu otwierającym zaległą 18. kolejkę IV ligi łódzkiej. Zwycięskiego gola dla zespołu z Działoszyna strzelił Damian Zawieja. Gospodarze mieli swoje okazje, ale na drodze stanął im świetnie dysponowany bramkarz Warty Rafał Kotecki (na zdjęciu). To pierwsza porażka kleszczowian w rundzie wiosennej.

W pierwszej połowie niewiele działo się na placu gry. Obie drużyny stworzyły po jednej dogodnej sytuacji. Paweł Wiśniewski obronił strzał Adriana Kudrysia, a Paweł Kowalski minimalnie się pomylił. I to tak naprawdę wszystko, co można napisać o tej części gry.

Po zmianie stron przewagę osiągnęła Omega. W 54. minucie powinno być 1:0. Idealnej sytuacji nie wykorzystał Paweł Kowalski, a chwilę później Dawid Barański. Zemściło się to w 60. minucie. Składną akcję swojej drużyny wykończył Damian Zawieja. Omega rzuciła się do odrabiania strat, ale Warta miała w swoim składzie Rafała Koteckiego. Bramkarz z Działoszyna wybronił kilka trudnych piłek i tak naprawdę dzięki niemu Warta mogła po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się z kompletu punktów.

Omega Kleszczów – Warta Działoszyn 0:1 (0:0)
Bramka: Damian Zawieja 60

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Grzywiński, Pałyska, Niedbała (87′ Saternus) – Szewczyk (90′ Lesiakowski), Paweł Kowalski (76′ Konecki), Serafin (82′ Belica), Tomesz ż – Barański (62′ Janeczek), Krzysztof Kowalski

Warta: Kotecki – Mateusz Bąkowicz, Pałyga, Bartoszek, Zawieja – Korbela (56′ Kurpiewski ż), Marchewka, Krysiak (71′ Ciesielski), Łukasz Bąkowicz ż, Kudryś – Jardel Muniz Cruz