AKTUALNOŚCI
Piłkarskie święto na obiektach ChKS Łódź

Turniej piłkarski Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku wkracza w decydującą fazę. W dniach 16-18 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów w województwie łódzkim będzie boisko Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi. Przez trzy dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 118 drużyn.

Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się Piotrków Trybunalski oraz Łódź z okolicznymi gminami. Najwięcej, bo 44 zespoły (24 w turnieju chłopców i 20 w rywalizacji dziewcząt) powalczy o triumf w kategorii U-12.

Podczas Finałów Wojewódzkich kategorii U-8 zostaną wyłonione 32 najlepsze drużyny w Polsce, po dwie z każdego regionu – dziewczęca i chłopięca. Dla najmłodszych Turniej kończy się Wielkim Finałem właśnie na poziomie wojewódzkim. Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników – do lat 10 i 12 – pojadą do Warszawy na Finał Ogólnopolski. Będą tam nie tylko reprezentować region, ale przede wszystkim powalczą o awans do Wielkiego Finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie. Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o