Warta Sieradz tylko zremisowała z Olimpią

Warta Sieradz zaledwie zremisowała na swoim boisku z Olimpią Zambrów 1:1 (1:1) w spotkaniu 23. kolejki III ligi (grupa I). Taki wynik to porażka sieradzan, którzy bronią się przed degradacją do IV ligi łódzkiej. Mecz był debiutem Dariusza Bratkowskiego w roli trenera sieradzkiej drużyny. Bratkowski zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kmiecika.

Warta rozpoczęła mecz odważnie i już w 13. minucie objęła prowadzenie. Bramkę głową, po dośrodkowaniu Jarosława Szyca z rzutu wolnego, strzelił Grzegorz Kowalski. Goście odpowiedzieli strzałem z rzutu wolnego Mateusza Szymorka. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką bramki Mateusza Wlazłowskiego. W 37. minucie goście dopięli swego i wyrównali po strzale z bliska Kamila Zalewskiego. Sieradzanie protestowali, bowiem uważali, że gracz Olimpii był na spalonym. Sędzia decyzji jednak nie zmienił.

Po zmianie stron mecz był dalej wyrównany, choć żadna z drużyn nie miała już klarownych okazji bramkowych. Remis wydaje być się wynikiem zasłużonym.

Warta Sieradz – Olimpia Zambrów 1:1 (1:1)
Bramki: Grzegorz Kowalski 13 – Kamil Zalewski 37

Warta: Wlazłowski – Pawlak, Bartłoszewski, Nowacki, Mitek (75′ Zawodziński) – Klofik (89′ Patora), Bany, Sitarz, Szyc (65′ Kacela) – Kowalski, Kobierski.