Wypowiedzi trenerów po meczu PGE GKS – ŁKS

Remisem 2:2 (0:2) zakończyły się derby województwa łódzkiego w II lidze. PGE GKS Bełchatów potrafił odrobić dwubramkową stratę z pierwszej połowy i wywalczył tym samym cenny punkt. Obaj trenerzy dziękowali swoim drużynom za walkę i za stworzone dobre piłkarskie widowisko. Poniżej wypowiedzi Jacka Janowskiego (ŁKS) i Artura Derbina (PGE GKS Bełchatów).

Jacek Janowski: Układa nam się mecz. Prowadzimy 1:0 po stałym fragmencie gry. Później sytuacja się powtarza i podwyższamy prowadzenie na 2:0. Otwieramy więc spotkanie w wymarzony sposób. Zespół z Bełchatowa mocniej przycisnął i strzelił ładną bramkę na 2:1. To uskrzydliło gospodarzy. W 88. minucie tracimy gola na remis. Niepotrzebnie poszliśmy na wymianę ciosów. Pomimo tego remisu chciałbym pochwalić swój zespół za ambicję. Ten mecz zawierał dużo walki, zwroty akcji i dużo piłkarskiego charakteru.

Artur Derbin: Chciałem zacząć od podziękować dla drużyny, która dziś udowodniła, że piłka nożna to serducho i charakter. Przy bardzo niekorzystnym rozpoczęciu tego meczu, kiedy uczulaliśmy się mocno na stałe fragmenty gry, potrafiliśmy odwrócić mecz. Bolą nas bramki stracone ze stałych fragmentów gry. Mamy jednak punkt i ten punkt trzeba docenić. Graliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem. Chciałem również podziękować kibicom, którzy od początku do końca nas wspierali. Czeka nas dużo pracy.

Źródło: gksbelchatow.com, foto: Adrian Mielczarski