Tur z Bielska za słaby dla Lechii Tomaszów

Bez żadnych kłopotów kolejne trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii Tomaszów. Zespół Bogdana Jóźwiaka (na zdjęciu) pokonał drużynę Tura Bielsk Podlaski 3:0 (2:0) w spotkaniu kończącym 23. kolejkę III ligi (grupa I). Podobnie jak przed tygodniem w Kurzętniku tomaszowianie bardzo szybko zdobyli bramki.

Już w 2. minucie wynik spotkania otworzył Kamil Tlaga, a pięć minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Artur Golański. Tur już nie podniósł rogów i do końca spotkania stroną przeważającą byli gospodarze. Pod bramką rywala brakowało jednak skuteczności. Wynik spotkania ustalił w 59. minucie Tomasz Płonka.

Tomaszowianie grają skutecznie, strzelają w ostatnich meczach dużo bramek i jest to na pewno dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami o ligowe punkty. Już w najbliższą środę (18 kwietnia) Lechia rozegra zaległy mecz z rezerwami Legii Warszawa, a spotkanie rozegrane zostanie w Ząbkach.

Lechia Tomaszów – Tur Bielsk Podlaski 3:0 (2:0)
Bramki: Kamil Tlaga 2, Artur Golański 7, Tomasz Płonka 59

Lechia: Awdziewicz – Tlaga, Cyran, Magdoń, Żytek – Bocian, Kieplin ż (66′ Jakubczyk), Golański (70′ Rozwandowicz), Mirecki (84′ Lewiński) – Szymczak, Płonka (75′ Olszewski).