Unia może się już czuć jak trzecioligowiec

Tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić Unię Skierniewice awansu do grupy pierwszej III ligi. W środę podopieczni trenera Rafała Smalca wygrali zaległy mecz w Działoszynie z Wartą, trzecim zespołem czwartoligowej tabeli aż 4:0 (2:0). Przypominamy, że kilka dni wcześniej wygrali w Byczynie z wiceliderem – Termami Nerem Poddębice 1:0.

Unia od pierwszych minut przejęła inicjatywę i w 21. minucie, po kapitalnym strzale Kamila Łojszczyka, objęła prowadzenie. Dziesięć minut później Konrad Kowalczyk sfaulowany został w polu karnym Warty i sędzia podyktował jedenastkę.  Bez problemów wykorzystał ją Łojszczyk, który tym samym po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron nadal przewagę miała Unia. W 70. minucie Adrian Budka dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a Kamil Sabiłło trafił do siatki. Wynik meczu ustalił Maciej Wyszogrodzki po szybkiej kontrze swojego zespołu.

Warta Działoszyn – Unia Skierniewice 0:4 (0:2)
Bramki: Kamil Łojszczyk 21, 31 – karny, Kamil Sabiłło 70, Maciej Wyszogrodzki 75

Warta: Kotecki – Bąkowicz, Kurpiewski, Pałyga, Bartoszek (82′ Ogrodowczyk) – Zawieja, Marchewka, Stolarczyk, Kudryś – Ciesielski (82′ Piotrowski), Jardel Cruz.

Unia: Melon – Czaplarski, Wyszogrodzki, Wojciechowski, Łojszczyk (76, Kiwała) – Pomianowski (78′ Dąbrowski), Kowalczyk, Budka (75′ Kozieł), Jakóbiak (75′ Nierobisz) – Kolus (78′ Amroziński), Sabiłło (75′ Bojańczyk).