AKTUALNOŚCI
Mistrz Polski przyjeżdża do Łodzi

Górnik Łęczna – nowy mistrz Polski kobiet przyjeżdża w sobotę do Łodzi. W spotkaniu trzeciej kolejki grupy mistrzowskiej zespół z Łęcznej zmierzy się z piątym w tabeli UKS SMS Łódź. Początek tego spotkania na stadionie przy ulicy Milionowej 12 wyznaczono na 11:00. Górnik przełamał tydzień temu trwającą wiele lat hegemonię Medyka Konin.

Niemal każda podstawowa piłkarka Górnika to reprezentantka kraju, a liderką sobotniego rywala łódzkiej drużyny jest najlepsza strzelczyni ligi Ewelina Kamczyk.

My mamy zapewnione piąte miejsce, tak jak w zeszłym sezonie. Obecnie dokładnie na tyle nas stać sportowo, na co oczywiście duży wpływ maja większe finanse klubów pierwszej czwórki – mówi trener Marek Chojnacki. – Na medal nie mamy szans, traktuję więc mecze grupy mistrzowskiej, jako prestiżowy sprawdzian przed nowym sezonem, na kogo możemy liczyć, na kogo nie – dodaje Chojnacki.

Niestety tradycyjnie już w tej rundzie, trener łódzkiej drużyny nie będzie miał do dyspozycji pełnego składu: antybiotyki bierze pierwsza bramkarka Danuta Paturaj, kontuzję kolana leczy czołowa obrończyni drużyny Katarzyna Konat. Od dłuższego czasu rehabilitację przechodzi młodzieżowa (Under 19) reprezentantka Polski Klaudia Jedlińska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *