AKTUALNOŚCI
Mistrz Polski przyjeżdża do Łodzi

Górnik Łęczna – nowy mistrz Polski kobiet przyjeżdża w sobotę do Łodzi. W spotkaniu trzeciej kolejki grupy mistrzowskiej zespół z Łęcznej zmierzy się z piątym w tabeli UKS SMS Łódź. Początek tego spotkania na stadionie przy ulicy Milionowej 12 wyznaczono na 11:00. Górnik przełamał tydzień temu trwającą wiele lat hegemonię Medyka Konin.

Niemal każda podstawowa piłkarka Górnika to reprezentantka kraju, a liderką sobotniego rywala łódzkiej drużyny jest najlepsza strzelczyni ligi Ewelina Kamczyk.

My mamy zapewnione piąte miejsce, tak jak w zeszłym sezonie. Obecnie dokładnie na tyle nas stać sportowo, na co oczywiście duży wpływ maja większe finanse klubów pierwszej czwórki – mówi trener Marek Chojnacki. – Na medal nie mamy szans, traktuję więc mecze grupy mistrzowskiej, jako prestiżowy sprawdzian przed nowym sezonem, na kogo możemy liczyć, na kogo nie – dodaje Chojnacki.

Niestety tradycyjnie już w tej rundzie, trener łódzkiej drużyny nie będzie miał do dyspozycji pełnego składu: antybiotyki bierze pierwsza bramkarka Danuta Paturaj, kontuzję kolana leczy czołowa obrończyni drużyny Katarzyna Konat. Od dłuższego czasu rehabilitację przechodzi młodzieżowa (Under 19) reprezentantka Polski Klaudia Jedlińska.

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o