Sokół Aleksandrów rozłożony na łopatki

Nie do uwierzenia. W hitowym meczu na szczycie grupy pierwszej III ligi Sokół Aleksandrów przegrał na swoim boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki aż 0:6 (0:3). Taki wynik, to klęska S0koła. To najwyższa porażka podopiecznych trenera Piotra Kupki, która znacznie ogranicza ich szansę na mistrzostwo ligi. Lechia z taką grą może natomiast wierzyć w awans.

Wysoka wygrana sprawiła, że przynajmniej do niedzielnego popołudnia drużyna trenera Bogdana Jóźwiaka będzie liderem tabeli. RTS Widzew Łódź wróci na pierwsze miejsce, jeśli wygra mecz w Bielsku Podlaskim. Strzelecki festiwal Lechii rozpoczął Jakub Rozwandowicz, który strzałem z bliska pokonał Michała Brudnickiego. W 25 minucie było już 2:0 dla gości. Tym razem gola strzelił z kilku metrów Patryk Walasek. Już w doliczonym czasie gry Tomasz Płonka zdobył trzecią bramkę. Przy wszystkich golach w pierwszej połowie asystował Marcin Mirecki.

Od 50. minuty przyjezdni grali w osłabieniu, po czerwonej kartce (druga żółta) dla Patryka Walaska. Nie przestali jednak atakować bramki Sokoła i w 58. minucie, po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, Wiktor Żytek wpakował piłkę do siatki miejscowych. Pięć minut później Marcin Mirecki dołożył swojego gola i Lechia prowadziła 5:0. Mogło być zresztą 6:0, ale Kamil Szymczak zmarnował rzut karny. Chwilę potem Damian Pawlak z Sokoła ujrzał czerwoną kartkę i siły na boisku się wyrównały. Jeszcze w 86. minucie dzieła zniszczenia dopełnił rezerwowy Kacper Przedbora, który strzelił gola wieńcząc swój rajd przez pół boiska.

Sokół Aleksandrów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:6 (0:3)
Bramki: Jakub Rozwandowicz 11, Patryk Walasek 25, Tomasz Płonka 45, Wiktor Żytek 58, Marcin Mirecki 63, Kacper Przedbora 86

Sokół: Brudnicki – Pawlak cz, Ślęzak ż, Woźniczak, Szarpak  ż – Kobiera (72′ Pecyna), Bogołębski ż, Rogalski, Chojecki, Mroczek – Żylski

Lechia: Awdziewicz – Jakubczyk, Walasek ż,ż, cz, Cyran, Bocian ż – Szymczak, Żytek, Mirecki (75′ Przedbora ż), Golański (56′ Kornacki) – Rozwandowicz (85′ Lewiński), Płonka ż