AKTUALNOŚCI
Nowi piłkarze w Bełchatowie

Trzech zawodników podpisało w sobotę umowy na grę w PGE GKS Bełchatów. Kontraktami z piątą drużyną Ekstraklasy związali się Paweł Buzała z Lechii Gdańsk, Szymon Sawala (na zdjęciu, ostatnio Polonia Bytom) oraz Maciej Mysiak z Pogoni Szczecin.


 

W siedzibie bełchatowskiego klubu doszło do parafowania umów pomiędzy GKS a wymienionymi zawodnikami. Ich kontrakty będą obowiązywać od 1 lipca 2011 do 30 grudnia 2013 roku (w przypadku Buzały i Mysiaka). Sawala związał się z PGE GKS do 30 czerwca 2014 roku.

Paweł Buzała to niezwykle ofensywny zawodnik, który świetnie wpisuje się w schemat gry „Brunatnych”. 25-letni pomocnik bądź napastnik ma na koncie 73 występy w Ekstraklasie i 12 trafień. Wychowanek Sparty Złotów występował m.in. w Lechu Poznań a ostatnie 4,5 sezonu reprezentował z powodzeniem barwy Lechii Gdańsk.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł dołączyć do tego w sumie młodego zespołu i walczyć o trofea – powiedział „Buzi”. Wiem, że GKS słynie także z dobrej atmosfery a to jest dla mnie ważniejsze niż wyższe zarobki. Mam nadzieję jak najszybciej dołączyć do nowych kolegów.

Drugi z nowych giekaesiaków to 27-letni środkowy obrońca Pogoni Szczecin Maciej Mysiak. Mierzący 190 cm defensor dotarł w zeszłym sezonie z „Portowcami” aż do finału Pucharu Polski a teraz ma zwiększyć konkurencję w obronie PGE GKS Bełchatów.

Urodzony w 1982 roku Sawala to przede wszystkim wielkie doświadczenie zebrane w kilku klubach, także zagranicznych i solidność. Pomocnik był jednym z najlepszych zawodników Polonii Bytom, której barwy reprezentował  od 2009 roku. W swoim debiucie w śląskim klubie zdobył bramkę przeciwko … PGE GKS Bełchatów.

Źródło: gksbelchatow.com

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments