AKTUALNOŚCI
Walne Zebranie Delegatów OZPN Piotrków

Ponad 60 delegatów wzięło udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Delegatów Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. Walne Zebranie zorganizowane zostało w połowie kadencji obecnych władz i było okazją do podsumowania oraz wręczenia odznaczeń i wyróżnień. 

Gościem honorowym był Adam Kaźmierczak, prezes ŁZPN i członek władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pod jego adresem, ze strony delegatów, padło wiele ciepłych słów. – Czujemy się wreszcie w łódzkim związku jak u siebie. Nie jesteśmy spychani na margines. Każda decyzja jest transparentna – mówił Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas Walnego Zebrania podsumowano pracę Wydziału Dyscypliny, Wydziału Gier, Sądu Koleżeńskiego oraz pozostałych komórek organizacyjnych. – Dużym problemem są złe zachowania działaczy podczas meczów piłkarskich. Doszło również do kilku przypadków naruszenia nietykalności cielesnej sędziego. Wynika to z nieznajomości przepisów piłkarskich. W ostatnim spotkaniu na temat bezpieczeństwa wzięło udział tylko 38 z 78 klubów zrzeszonych na terenie naszego okręgu – powiedział Szymon Serwa, wiceprezes OZPN i przewodniczący Wydziału Dyscypliny.

Prezes Sipa zwrócił również uwagę na najpoważniejszy problem, którym jest niedostateczna liczba piłkarskich sędziów. – To najważniejsze nasze wyzwanie na nadchodzące miesiące. Zachęcamy młodych ludzi do spróbowania swoich sił, docieramy właściwie wszędzie gdzie to jest możliwe. Bez sędziów nie będziemy w stanie przeprowadzić rozgrywek – dodał prezes.

Podjęto również kilka uchwał dotyczących rozgrywek juniorskich. Za dwa lata, zgodnie ze statutem, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.

Podczas zjazdu uhonorowano zasłużonych dla okręgu działaczy.

Brązową odznakę Ministerstwa Sportu i Turystyki „Za zasługi dla sportu” otrzymał Marek Łopatka.
Srebrny medal PZPN „Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej” Marek Kraska i Antoni Krzysztof Moryń.
Złotą odznakę honorową PZPN Bogusław Czarnecki.
Brązową odznakę honorową PZPN Andrzej Kunka.
Złotą odznakę ŁZPN Mirosław Król.
Srebrną odznakę ŁZPN: Paweł Kosno, Piotr Mostowski, Janusz Pachulski i Sławomir Zieliński.
Złotą honorową odznakę OZPN w Piotrkowie: Arkadiusz Janas, Mariusz Kieruzel, Marek Kozak, Oskar Kulik, Dawid Łuczyński, Jarosław Nowak, Stanisław Ślęzak, Dawid Wojciechowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze:

  1. Przy obecnych stawkach za sędziowanie meczów w województwie łódzkim zachęcenie młodych ludzi którzy wykażą zaangażowanie jest nie lada wyzwaniem!

  2. Jakim trzeba być ślepym na pomyłki sędziowskie żeby nerwy nie puściły szkolenie sędziów panie SIPA