ŁKS Łódź jest w przedsionku I ligi

Niezwykle ważne trzy punkty zainkasowali w środowym zaległym meczu z Błękitnymi Stargard drugoligowi piłkarze ŁKS Łódź. Podopieczni trenerów Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego wygrali mecz 2:1, choć do przerwy przegrywali 0:1. Na trzy kolejki przed końcem sezonu są w przedsionku I ligi. W 89. minucie decydującego gola strzelił Rafał Kujawa.

Mecz rozpoczął się od ataków ŁKS, ale Wojciech Łuczak zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Błękitnych. Miejscowi odpowiedzieli sytuacją Gracjana Jarocha, który nie trafił w światło bramki z kilku metrów. Potem Mariusz Rzepecki, bramkarz Błękitnych, złapał piłkę na linii bramkowej, po strzale Wojciecha Łuczaka. W 30 minucie gol padł, ale dla gospodarzy. Strzelił go Patryk Skórecki, który popisał się ładnym uderzeniem z woleja.

Po zmianie stron ŁKS ruszył z werwą do odrabiania strat i szybko doprowadził do remisu. Bramkę, z rzutu karnego, zdobył Maksymilian Rozwandowicz. Sędzia podyktował jedenastkę za faul w polu karnym na Kamilu Rozmusie. Goście parli dalej do przodu, dążąc do strzelenia zwycięskiego gola i dopięli swego tuż przed końcem spotkania. Do siatki miejscowych trafił Rafał Kujawa. Miejscowi, przez większą część drugiej połowy jedynie się bronili. ŁKS był zespołem lepszym i wygrał mecz zasłużenie. W najbliższą sobotę łodzianie podejmują Siarkę Tarnobrzeg.

Błękitni Stargard – ŁKS Łódź 1:2 (1:0)
Bramki: Patryk Skórecki 30 – Maksymilian Rozwandowicz 52 – karny, Rafał Kujawa 89

ŁKS: Kołba – Rozmus, Rozwandowicz, Bielak, Widejko – Kocot, Gamrot (46′ Zagdański), Pyrdoł (46′ Kostyrka ż), Łuczak, Wolski ż  – Radionow (77′ Kujawa ż).