Piotr Burski dał trzecią wygraną z rzędu

Przebudził się GKS Orkan Buczek. Podopieczni trenera Tomasza Kmiecika wygrali w piątkowe popołudnie z rezerwami GKS Bełchatów 1:0 (1:0) i znacznie przybliżyli się do utrzymania w IV lidze łódzkiej. Decydującego o trzecim zwycięstwie z rzędu gola strzelił w 32. minucie z rzutu wolnego najskuteczniejszy zawodnik beniaminka Piotr Burski.

Przed meczem nad boiskiem w Buczku przeszła gwałtowna ulewa, co sprawiło, że piłkarzom grało się potem ciężko. Pierwsze minuty meczu należały do gości. Z czasem jednak inicjatywę przejął bardziej doświadczony Orkan. W 32. minucie Piotr Burski popisowo wykonał rzut wolny z około 20 metrów. Bramkarz GKS II nie miał nic do powiedzenia. Po zmianie stron nadal na boisku było dużo walki. Kwadrans przed końcem szansę na doprowadzenie do remisu mieli bełchatowianie. Kacper Wojtczyk wślizgiem chciał wepchnąć piłkę do siatki, ale chybił.

GKS Orkan Buczek – PGE GKS II Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Burski 32-wolny

Orkan: Chachuła – Gołuch, Matuszczyk, Dolot, Puchalski – Cieplucha (46′ Miedwiediew), Niciak, Królikowski, Serafinowicz (64′ Cukiernik) – Burski (85′ Mazerant), Liśkiewicz (72′ Kępniak)

PGE GKS II: Malicki – Orski, Michalski, Zieliński, Góralczyk – Szafrański (85′ Kotowski), Siewiera, Szubertowski, Imiołek (70′ Jasiński) – Lewandowski, Stolarczyk (70′ Wojtczyk)