Unia Skierniewice jest już w III lidze!

Z przytupem Unia Skierniewice awansowała do grupy pierwszej III ligi. Podopieczni trenera Rafała Smalca pokonali na swoim boisku Włókniarza Zelów aż 5:0 (3:0) i na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnili sobie prawo gry na wyższym szczeblu. Unia awansowała jak najbardziej zasłużenie, w trakcie całego sezonu była bowiem zdecydowanie najlepszą drużyną.

Mecz z Włókniarzem rozpoczął się dla miejscowych fantastycznie. Już w 1. minucie Kamil Łojszczyk strzelił gola, a chwilę później Mateusz Wroński z Zelowa upomniany został czerwoną kartką. Unia niesiona dopingiem kibiców grała spokojnie, ale skutecznie. Do przerwy prowadziła 3:0. Po zmianie stron dołożyła dwa gole i zasłużenie wygrała. Po meczu polał się szampan i rozpoczęła się wielka feta z okazji awansu. Gratulujemy Unii i jej sympatykom III ligi!

Unia Skierniewice – Włókniarz Zelów 5:0 (3:0)
Bramki: Kamil Łojszczyk 1, 65, Kamil Sabiłło 20, Patryk Pomianowski 43, Tomasz Kolus 47

Unia: Melon (73′  Jaroszko) – Czaplarski, Wojciechowski, Wyszogrodzki, Łojszczyk (70′ Amroziński) – Kowalczyk (70′ Dąbrowski), Pomianowski (62′ Kozieł), Budka (56′ Kiwała), Jakóbiak – Kolus (62′ Nierobisz), Sabiłło (56′ Bojańczyk).

Włókniarz: Wnuk – Wroński, Ratajczyk, Łucki, Kaliski – Perka (85′ Olszewski), Raś (80′ Danecki), Dymek, Maciejewski – Rosiak (70′ Kostrzewa), Boczkiewicz.